Unikatowy tomograf rentgenowski (nanotomograf) phoenix nanotom m

Tomografy rentgenowskie to aparatura najnowszej technologii, która wciąż prężnie się rozwija. Znalazła swoje zastosowanie także w przemyśle, gdzie umożliwia wykonanie odwzorowania 3D geometrii zewnętrznej obiektu, a także jego wnętrza, co wcześniej wiązało się ze zniszczeniem próbki. Takie tomografy umożliwiają wykrywanie i odwzorowywanie przedmiotów w skali mini, mikro, a także nano – w zależności od naszych indywidualnych potrzeb.
Phoenix nanotom m

Nanotomograf rentgenowski phoenix nanotom m do wykonania pomiarów 3D

Ten nanotomograf to model wiodącego producenta na rynku – Waygate Technologies. Wyposażony został w unikatowy system nano CT o naprawdę wysokiej rozdzielczości, która pozwala na wykonanie jakościowych zdjęć. System ten daje również możliwość analizy przekrojów, grubości ścianek, porów czy defektów, a po wykonanym pomiarze – możliwość wygenerowania raportu. Co więcej, detektor stabilizowany jest temperaturowo, co pozwala uzyskać najwyższą możliwą jakość obrazu.

Tomograf rentgenowski phoenix nanotom m marki Waygate Technologies - cechy produktu

Ten model to apogeum rozwoju technologicznego – tomograf rentgenowski w szczytowej formie. Dzięki wysokiemu napięciu lampy jest w stanie precyzyjnie zbadać zarówno próbki biologiczne, jak i tworzywa sztuczne, ceramikę, układy krzemowe czy metale. Zintegrowany system chłodzenia, zapewniany przez otwartą lampę rentgenowską nanofocus, pozwala ponadto na długotrwałą stabilizację procesu.

Tomograf rentgenowski phoenix nanotom m marki Waygate Technologies - specyfikacja

Warta uwagi jest wyjątkowa specyfikacja tego modelu. Producent zastosował manipulator pięcioosiowy oparty na bazie granitowej, co pozytywnie wpływa na płynność i sprawność procesu obrazowania. Wykonamy je w powiększeniu geometrycznym w zakresie od 1,4 do 300 razy. Daje to naprawdę duże możliwości. Tomograf rentgenowski phoenix nanotom m to urządzenie, które sprosta wielu wyzwaniom i umożliwi wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w procesach przemysłowych.